Bezpłatne Porady

Bezpłatne porady dla osób niepełnosprawnych w Szczecinie
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Szczecinie organizuje cykl bezpłatnych porad specjalistów dla osób niepełnosprawnych i osób z ich otoczenia. Po pomoc zgłosiło się już około 200 osób.
W szczecińskiej siedzibie TWK przy ul. Wielkopolskiej 32 od września działa Regionalny Ośrodek Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

– Ośrodek oferuje osobom niepełnosprawnym, rodzinom, opiekunom oraz pracodawcom i instytucjom zainteresowanym problematyką rehabilitacji społeczno – zawodowej bezpłatne porady i informacje, porady prawne, porady psychologa czy pośrednictwo pracy z możliwością korzystania z ofert pracy – informuje Piotr Niciejewski, specjalista ds. społecznych TWK Szczecin.

Pomoc u specjalistów znajdą osoby zainteresowane problematyką ulg i uprawnień dla osób niepełnosprawnych, możliwościami wsparcia finansowego i rzeczowego, aktualnymi ofertami pracy, zaopatrzeniem w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne oraz dofinansowaniem do rehabilitacji leczniczej, dofinansowaniem do likwidacji barier architektonicznych, wspieraniem pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, organizacjami i instytucjami prowadzącymi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, programami PFRON, MOPR.

Jeśli nie wiesz jak odwołać się od decyzji ZUS, jak uzyskać dodatek mieszkaniowy czy postępować w sprawach spadkowych zatelefonuj lub napisz, by umówić się z doradcą.

Kontakt do biura TWK: tel. 91 433 42 11, kontakt do koordynatora tel. 668 416 419, e-mail: infoszczecin2@kson.pl

W poniedziałek 29 września od godz. 8 do 16 i we wtorek od godz. 8 do 12 dyżurować będzie doradca ds. poradnictwa i informacji, Paulina Milczanowska (na zdjęciu).

 

twk_szczecin_porady-300x206

foto: http://www.mmszczecin.pl/artykul/bezplatne-porady-dla-osob-niepelnosprawnych-w-szczecinie,2696476,art,t,id,tm.html

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *