Zauważ Mnie. Chodzi (p)o zdrowie!

W dniu 30. 01. 2015r. w Malborku rozpoczął się marsz nordic walking, który zakończy się w dniu 14.02.2015r. w Pyrzycach. Marsz ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osób cierpiących na padaczkę. Dnia 13.02.2015 Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem pod Patronatem Starosty Stargardzkiego Pana Ireneusza Rogowskiego wzięli czynny udział w Akcji „Zauważ Mnie. Chodzi (p)o zdrowie”. Organizatorem akcji był oddział okręgowy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Sławnie. Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wiceprezydent Ewa Sowa, Anna Rybak Radna Rady Miasta, Adam Chrałowicz CZŁONEK ZARZĄDU POWIATU, Małgorzata Złotek dyrektor WYDZIAŁU SPRAW SPOŁECZNYCH I ZDROWIA oraz Koordynator Stargardzkiej Akcji Zauważ Mnie Chodzi (p)o zdrowie, Agnieszka Dąbrowska dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim, Józef Stachowiak Radny Rady Powiatu Stargardzkiego , Łukasz Famulski rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz Wolontariusze przywitali przy Bramie Wałowej w Stargardzie uczestniczkę Marszu. Następnie wszyscy razem przemaszerowali do Starostwa Powiatowego gdzie został wyświetlony film „Zauważ ich, nie bądź obojętny oraz zdjęcia z całej trasy przemarszu. Spotkanie zakończył wspaniały występ Piotra Zemła. Akcja „Zauważ mnie. Chodzi (p)o zdrowie” ma zwrócić uwagę na potrzeby osób cierpiących na epilepsję, których w Polsce mieszka ok. 400 000. Organizatorzy akcji chcą pokazać, że choroba wcale nie musi oznaczać wykluczenia społecznego. Ponadto w Starostwie wręczone zostały również statuetki Przyjaciela Chorych na Padaczkę. Nagrodę otrzymali: Pani Małgorzata Złotek z Wydziału Zdrowia za wieloletni i aktywny wkład w życie Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na padaczkę oraz Pan Starosta Ireneusz Rogowski.

„Zawsze chętnie wspierałam i nadal będę wspierała wszelkie akcje niosące za sobą krzewienie i pogłębianie w innych odruch niesienia pomocy innym.. Właśnie, dlatego wzięłam udział w tej akcji! Sądzę ponadto, że pogłębianie naszej wiedzy na temat pomocy ludziom z epilepsją, to bardzo ważna rzecz. Ta akcja kładła właśnie nacisk na poszerzanie naszej wiedzy w dziedzinie postępowania i udzielania pomocy w przypadku napadu padaczki u chorego” – Stwierdziła Aleksandra Kunicka Główny Koordynator Centrum Wolontariatu.
„Bardzo jest ważne, aby edukować ludzi jak należy postępować w przypadku ataku choroby epilepsji żeby nie popełniać podstawowych błędów i nie zaszkodzić” – powiedział Bartosz Jarosław Piasek Asystent Koordynatora Centrum Wolontariatu.

„Uważam, że tego typu akcje i podobne powinny być organizowane bardzo często i należy je mocno nagłaśniać. Sam doskonale wiem jak wiele razy martwię się o swoją żonę, gdy wychodzi gdzieś sama. Wszak nie ma ona padaczki, ale jest osobą niepełnosprawną i ciężko choruje. Doskonale wiem, że gdyby coś się jej stało, a zabrakłoby koło niej ludzi, którzy znają się na chorobach serca i wiedzą jak pomóc, to mogłaby umrzeć” – dodaje Karol Kunicki Asystent Koordynatora Centrum Wolontariatu.

Źródło: własne
zdjęcia: Zauważ mnie, Radio Stargard 90.3 FM, www.rii.pl, własne

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *