O Klubie Użytkowników Aparatów Słuchowych

W 2002r.

w ramach obchodów XXX-lecia działalności

Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem na Pomorzu Zachodnim,

Oddział Wojewódzki w Szczecinie uruchomił

Klub Użytkowników Aparatów Słuchowych.

 

Zadaniem Klubu jest pomoc osobom z wadą słuchu w przełamywaniu barier psychologicznych i komunikacyjnych, w rozwiązywaniu ich problemów życiowych.

Prowadzimy między innymi dobór i sprzedaż aparatów słuchowych oraz baterii do aparatów, z których dochód jest przeznaczony wyłącznie na działalność statutową naszego Stowarzyszenia.

 

W Klubie można uzyskać informacje w zakresie praktycznego użytkowania aparatów słuchowych, pętli induktofonicznych, systemów FM, głośnomówiących telefonów dla słabosłyszących, urządzeń wspomagających słyszenie dzwonka do drzwi za pomocą sygnałów wibracyjnych lub świetlnych oraz budzików wibracyjnych i innych.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają problemy ze słyszeniem, z doborem aparatu słuchowego i chcą zasięgnąć profesjonalnej porady, podzielić się z innymi klubowiczami swoimi uwagami, wymienić doświadczenie, itp.

Zapoznaj się z ofertą praktycznego użytkowania sprzętu <—- kliknij

Doświadczona w tym względzie pani Elżbieta Macharzyńska – kierowniczka Klubu, która sama mając poważną wadę słuchu, przeszła wszystkie stadia rehabilitacji (m.in. w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Szczecinie, kierowanej przez Prezesa Oddziału TWK dr Andrzeja Stecewicza) i dzięki dużemu samozaparciu zdobyła wyższe wykształcenie – teraz może najlepiej te doświadczenia przekazywać innym.
I nie tylko doświadczenia.
Klub jest bowiem wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt wspomagający słyszenie i kompleksowe informacje o najnowszych osiągnięciach medycznych, rehabilitacyjnych i technicznych, które w istotny sposób mogą ułatwić życie nie tylko indywidualnym osobom, ale i potencjalnym pracodawcom, pedagogom, przekaźnikom medialnym i wielu instytucjom, oferującym swoje usługi również osobom z uszkodzonymi narządami słuchu.

Klub organizuje też grupowe spotkania integracyjne, połączone z wymianą doświadczeń. A także z udziałem prelegentów-specjalistów w różnych dziedzinach medycyny i techniki, mających wpływ na postępy w działaniach na rzecz środowiska dotkniętego wadami słuchu i mowy.

Każda indywidualna osoba uzyska pełną informację o możliwościach nabycia odpowiedniego sprzętu czy aparatów słuchowych, a także o wszelkich przywilejach w zakresie refundacji ich zakupu, uprawnieniach w nauce lub pracy zawodowej itp.

Jeśli gorzej słyszysz przyjdź do nas
– pomogliśmy innym pomożemy i Tobie.

aparaty_słuchowe_twk_szczecin

EnglishFrenchGermanItalianPolishUkrainian
Ułatwienia dostępu