PROTETYKA SŁUCHU

aparaty_słuchowe_twk_szczecin

Klub Użytkowników Aparatów Słuchowych działa od 2002 r.

Dobre słyszenie oraz rozumienie mowy stanowią podstawowe potrzeby człowieka. Niedosłuch oraz problemy w porozumiewaniu się są głównymi wyzwaniami dzisiejszych społeczeństw. Wierzymy w nowe technologie, które umożliwią ludziom komunikowanie się bez żadnych ograniczeń. Już dziś otwórz się na nowe możliwości, jakie oferuje najwyżej klasy szwajcarska technologia.

APARATY  SŁUCHOWE

Od 1946 roku z wielką pasją projektujemy, ulepszamy oraz wprowadzamy na rynek nowoczesne systemy wspomagające słyszenie, które umożliwiają osobom z uszkodzonym słuchem powrót do świata dźwięków. Szwajcarska technologia, precyzja oraz otwartość na nowe wyzwania sprawiają, iż nasze produkty doceniło wielu Protetyków Słuchu oraz Pacjentów. Wraz z postępowaniem niedosłuchu świat dźwięków staje się dla nas coraz mniej dostępny. W większości przypadków ubytek słuchu postępuje powoli, niemalże niezauważalnie..

Nasze produkty zaprojektowano w ten sposób, iż spełniają one oczekiwania wszystkich Klientów, bez względu na głębokość niedosłuchu, wiek czy styl życia. Aparaty słuchowe Bernafon niepostrzeżenie adaptują swoje ustawienia do zmiennych warunków akustycznych, gwarantując całkowicie naturalne wrażenia słuchowe, najwyższej jakości dźwięk oraz wysoką zrozumiałość mowy. Użytkownicy produktów Bernafon bezproblemowo powracają do świata dźwięków, radując się jego pełnią oraz możliwością komunikowania się z innymi.

Baterie do aparatów słuchowych – 3 zł za sztukę.URZĄDZENIA WSPIERAJĄCE

COMFORT CONTERGO

Łatwe w obsłudze urządzenie wspomagające słyszenie,
umożliwiające bardziej aktywne życie.

Są takie chwile w których Twój aparat słuchowy potrzebuje dodatkowego wsparcia.
Z pomocą przychodzi cyfrowe urządzenie wspomagające słyszenie, które pozwala osobom z wadą słuchu uczestniczyć w życiu rodzinnym i towarzyskim. Urządzenie Comfort Contego możesz używać w połączeniu z pętlą indukcyjną (jeśli używasz aparatu słuchowego) lub ze słuchawkami (bez aparatu).

contegotwkszczecin
Comfort Contego

Miejsca i momenty kiedy Comfort Contego jest niezastąpiony:

w samochodzie
na wykładzie
przed telewizorem
w domu
na wycieczce
na zakupach
przy stole
na spacerze.

comfort-na-szyii

Dane techniczne:
zasięg do 30 metrów
czas pracy: do 20 godzin
wymiary: 22 x 45 x 98 m

wzmacniacz dźwięku na szyii lub w kieszeni
kontrola głośności w odbiornikuI

BUDZIK WIBRACYJNY

budzik wibracyjny
Budzik wibracyjny dla osób niedosłyszących.
Alarmuje wykorzystując silne wibracje, drgania.
Zdecydowanie obudzi największego śpiocha.
Budzik posiada sygnalizację świetlną i dźwiękową.
 

LASER NA SZUMY USZNE

laser na szumy wraz z pudełkiem
laser na szumy uszne

Laser na szumy uszne działa na takiej zasadzie, że światło podczerwone lasera penetruje głęboko podskórne warstwy i bezpośrednio oddziałuje w sposób leczniczy oraz biostymulacyjnie na krwioobieg, metabolizm, jednocześnie regenerując komórki słuchowe poprawiając ich ukrwienie. Stosuje się go 20 min dziennie przez okres minimum 10 tygodni.


PODUSZKA
ORTOPEDYCZNO MUZYCZNA

Poduszka ortopedyczno – muzyczna ułatwia życie i funkcjonowanie dla osób z szumami usznymi. Ułatwia zasypianie oraz umożliwia relaks w ciągu dnia w momencie złego samopoczucia. W poduszkę ortopedyczno – muzyczną wbudowany jest głośnik przekazujący dźwięki muzyki uspokajająco – relaksującej odtwarzanej w płytki CD w odtwarzaczu. Dźwięki z głośnika zagłuszają szumy uszne.


PĘTLA INDUKTOFONICZNA

odsłuch tv z pętlą induktofoniczną

Pętla indukcyjna składa się z nadajnika oraz odbiornika. Działanie pętli polega na odbiorze dźwięków z TV, RTV lub osoby prowadzącej rozmowę lub szkolenie za pośrednictwem bluotooth (bezprzewodowo) przez nadajnik a następnie przekazywaniu wzmocnionych dźwięków do aparatu słuchowego. Ww. zestaw współpracuje z każdym aparatem słuchowym , który ma wbudowaną cewkę. Słyszana mowa jest bardzo wyraźna i zrozumiała w odległości do 5 m od źródła dźwięku. Świetnie nadaje się do nauki języków obcych, na wykłady i słuchania TV dla osób niedosłyszących. Urządzenie posiada ładowarkę taka samą, jak w telefonie komórkowym. Urządzenie jest dofinansowywane w wysokości 80 % wartości urządzenia z MOPR-u w ramach programu „Likwidacja barier komunikacyjnych dla osób niedosłyszących”.


TELEFON GŁOŚNOMÓWIĄCY

Telefon głośnomówiący dla osób niedosłyszących – posiada wbudowaną pętlę induktofoniczną, która powoduje, że wyciszane są hałasy z otoczenia a głos z telefonu staje się czysty i wyraźny. Posiada regulację głośności i możliwość zainstalowania lampki sygnalizacyjnej.

BEZPŁATNIE PRZEPROWADZAMY

 • prezentacje odsłuchu radia i TV w aparacie słuchowym przy pomocy pętli induktofonicznej
 • prezentację poduszek ortopedyczno-muzycznych pomagających na szumy uszne i dzwonienie w uszach
 • prezentacje działania lasera pomagającego na szumy uszne
 • badanie słuchu
 • prezentacje sprzętu wspomagającego słyszenie (telefony głośnomówiące, budziki wibracyjne)
 • indywidualne bezpłatne porady dotyczące protetyki słuchu
 • porady jak starać się o dofinansowanie do zakupu aparatów słuchowych
 • porady na temat możliwości dofinansowań do zakupu aparatów słuchowych z NFZ i MOPR lub PCPR
 • porady prawne dla osób niepełnosprawnych – członków naszego stowarzyszenia

Gabinet protetyki słuchu Klubu Użytkowników Aparatów Słuchowych mieści się przy ul. Wielkopolskiej 32/U1 w Szczecinie

Indywidualne porady są udzielane

od poniedziałku do piątku

w godzinach 9:00 – 15:00.

Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje 700,00 zł do zakupu aparatu słuchowego
oraz 50,00 zł do indywidualnej wkładki usznej raz na 5 lat.

Ponadto zakup dofinansowują również:

również dofinansowują do zakupu sprzętu wspomagającego słyszenie (w zależności od dochodów na osobę w rodzinie).
Dofinansowanie z NFZ do zakupu aparatu słuchowego należy się każdej osobie, która dostała wniosek na aparat słuchowy, jeżeli minął okres 5 lat od ostatniego dofinansowania Osoby czynne zawodowo mają dofinansowanie do dwóch aparatów przy obustronnym niedosłuchu.
Postępowanie w 3-ech krokach:
 1. po WNIOSEK na APARAT – aby otrzymać go nalezy udać się do lekarza rodzinnego w celu uzyskania skierowania do lekarza laryngologa wystawiającego wnioski na aparat słuchowy…
 2. z WNIOSKIEM DO NFZ – z otrzymanym wnioskiem należy udać się do Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie ul. Arkońska 45, celem jego zarejestrowania i zatwierdzenia…
 3. z ZATWIERDZONYM WNIOSKIEM do TWK – udajemy się do siedziby TWK Szczecin ul. Wielkopolska 32/U1, gdzie zostanie dobrany odpowiedni aparat słuchowy i indywidualna wkładka uszna.
Cena aparatów słuchowych renomowanych firm zaczyna się od 800 zł.
EnglishFrenchGermanItalianPolishUkrainian
Ułatwienia dostępu