Integracja lokalna w Gminie Chociwel

Wydarzenie integrujące lokalną społeczność w Gminie Chociwel- podsumowanie

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem –Koło Terenowe w Chociwlu zrealizowało projekt w ramach PROGRAMU SPOŁECZNIK pn „ Wydarzenie integrujące lokalną społeczność w Gminie Chociwel”.

Celem projektu jak sama nazwa wskazuje była integracja mieszkańców gminy w szczególności osób niepełnosprawnych, podniesienie wiedzy i umiejętności rękodzielniczych wśród najmłodszych. Umowa została podpisana w miesiącu styczniu i operacja miała być związana z tradycjami związanymi z nadejściem wiosny. Niestety pandemia spowodowała zamknięcie szkoły, przedszkola i świetlic. W wobec zaistniałej sytuacji Koło Terenowe aneksowało umowę zmieniając datę realizacji i tematykę z wiosennej na jesienną.

W ramach dofinansowania zakupiono materiały plastyczne dzięki, którym ponad 180 dzieci pod okiem przedszkolanek, nauczycieli- naszych wolontariuszy w miesiącach wrzesień-październik wykonało koszyczek z darami jesieni . Podczas warsztatów zakupiono także owoce dla dzieci.  Projektem objęto dzieci z grup przedszkolnych i „zerówkowych”. Kolejnym  etapem było posadzenie przez drużynę zuchów pamiątkowego drzewka i udekorowanie go w barwach jesieni . Posadzone drzewko  to symbol pożegnania lata i przywitania jesieni. Ostatnim punktem programu było spotkanie integracyjne. I znowu ze względu na pandemię w ograniczonym składzie i w plenerze. Dzieci pod okiem Pani Renaty Binkowskiej  przygotowały program artystyczny, nagrały go i na spotkaniu odtworzono go. Dzieci wykonały także dla uczestników spotkania przepiękne, kolorowe liście. Aby zachować jesienne klimaty  podczas   spotkania  przygotowano konkursy związane z tą porą roku. Były pytania, rozpoznawanie smaków owoców, rozpoznawania nasion różnych przypraw-ziół spotykanych w polskiej kuchni. Każdy z uczestników otrzymał drobną nagrodę.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, nauczycielom, przedszkolankom  ze SP w Chociwlu, dzieciom za piękny program artystyczny, uczestnikom za przybycie.

Andrzej Zieliński-Prezes Koła

Małgorzata Krysiak-wolontariusz

spolecznik2020

 

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *