Internat

Internat Zespołu Szkół w Kamiennym Moście to wymarzone miejsce dla uczniów poszukujących wypoczynku i perspektyw w życiu. Zapewniamy wypoczynek, wsparcie psychologiczne, edukacyjne, kulturalne i sportowe.

Internat

Internat

Mapa (lokalizacja szkoły na mapie gminnej z gminami ościennymi) Zobacz mapę

Lokalizacja Internatu Zespołu Szkół w Kamiennym Moście to jeden z ważniejszych atutów. Usytuowany nad jeziorem w zacisznym i najbardziej malowniczym miejscu Kamiennego Mostu gminy Chociwel. Internat znajduje się w otulinie Ińskiego Parku Krajobrazowego. Urozmaicona rzeźba terenu jeziora, parku stwarza mikroklimat i doskonałe warunki do rozwoju nauki, wypoczynku i turystyki. Jezioro Kamienny Most wynosi około 58,1 ha, a dzięki procesowi zarastania możemy podziwiać pływające wyspy. Brzegi jeziora porastają trzciny, tataraki i lilie wodne. W parku Zespołu Szkół występuje wiele drzew i krzewów egzotycznych sprowadzonych z Azji, Ameryki Północnej i południowej Europy. Prawdziwą ozdobą parku są aleje spacerowe obramowane grabami, lipami i kasztanowcami. Na szczególną uwagę zasługuje pomnik przyrody ponad 300 letniej sosny. Tylko tutaj można zobaczyć okazy dębów halabardników i potężne buki. W zależności od pory roku park pokrywa dywan różnobarwnych kwiatów. Lasy i park w Zespole Szkół są ostojami i żerowiskami dla zwierząt oraz legowiskiem dla ptaków, płazów i gadów. Zdrowe środowisko, czysta woda to atuty magicznego miejsca. Walory internatu oraz okolicy pozwalają na niezapomniany wypoczynek o każdej porze roku.
Opis ( Nowoczesny Internat Zespołu Szkół znajduje się w Zabytkowym Pałacu Wedlów otoczony parkiem otuliny Ińskiego Parku Krajobrazowego i jeziorem Kamienny Most. Internat spełnia najwyższe standardy i oczekiwania młodzieży. Posiada w ofercie 40 miejsc noclegowych z łazienkami o wysokim standardzie. Mamy do dyspozycji 2,3,4 osobowe pokoje z widokiem na jezioro lub park. Zapewniamy pełne wyżywienie: śniadanie-obiad-kolacja. Młodzież może korzystać z najnowocześniejszych technologii multimedialnych, biblioteki i świetlicy. Organizujemy warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne i sportowe., a kolejne zależą od przyszłych pasjonatów. Ze względu na walory przyrodnicze proponujemy ciekawe zajęcia w plenerze i niepowtarzalne imprezy kulturalno-rozrywkowe. (Oferta skierowana jest do uczniów ponad gimnazjalnych, średnich i zawodowych uczących się poza miejscem zamieszkania. )
KADRA kierownik internatu- Regina Guściora

wychowawca- Ilona Zadorska

wychowawca – Arkadiusz Zieliński

Kadra posiada pełne kwalifikacje zawodowe. Ustawicznie doskonali swój warsztat pracy. Diagnozuje efekty pracy, które pozwalają na niwelowanie wszelkich patologicznych zachowań. Niezwykle istotną rzeczą jest ukierunkowanie rozwoju placówki na jej jakość, który jest wartością pielęgnowaną przez wszystkich wychowawców.

REKRUTACJA Trwa nabór do Internatu Zespołu Szkół w Kamiennym Moście na rok szkolny 2009/2010. Wszystkich zainteresowanych prosimy składanie podań dostępnych na naszej stronie internetowej (link poniżej)

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •