Dzień Godności 2014

INTEGRACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PT. „DZIEŃ GODNOŚCI”

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1998r Celem obchodów Dnia Godności jest podkreślenie faktu, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji i wykluczenia żadnego człowieka”.

W czwartek 22 maja 2014 r. w hali widowiskowo- sportowej w Chociwlu odbyła się integracyjna impreza osób niepełnosprawnych pt. „Dzień Godności.”. Spotkanie, już po raz kolejny, zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Chociwlu.

Swoją obecnością zaszczycili wszystkich licznie przybyli goście: Posłanka Zofia Ławrynowicz z dyrektorem biura poselskiego Agniszką Ignasiak, pan w-ce strosta Marek Stankiewicz i członek zarządu powiatu Iwona Wiśniewska, burmistrz Ewa Ludwińska, dyrektor ZPO Chociwel Ewa Dadyńska, Radny Rady Miejskiej w Chociwlu Stanisław Szymczak, Polski Związek Niewidomych Zbigniew Mycyk z Małżonką, członkowie Zarządu Głównego TWK w Warszawie Jerzy Kwiatosiński i Leszek Gruba, Stowarzyszenie Diabetyków w Stargardzie Szczecińskim Zofia Natywo i Stefan Misiejuk, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji Artur Kieliszek i Anna Graczyk, Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi Tomasz Fojut i Łukasz Nięckowski oraz pan Dariusz Furman.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu, prowadzone przez nauczycielki: Jadwigę Zielińską, Renatę Bińkowską, Małgorzatę Klimczak i Marzenę Dylik. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Diabetyków ze Stargardu Szczecińskiego można było także dokonać pomiaru cukru we krwi, cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego. Chętni i osoby kwalifikujące się do honorowego oddania krwi mogli to uczynić na miejscu.

Natomiast przedstawiciele Fundacji Aktywnej Rehabilitacji ze Szczecina przedstawili realizowane projekty programów i zachęcali osoby niepełnosprawne do udziału w nich.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za dofinansowanie imprezy Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miejskiemu w Chociwlu, Aptece „KELINA”, Firmie SWEDWOOD, Firmie SCANBET, Firmie FROHMASCO oraz za pomoc w przygotowaniu imprezy: Paniom: Marzannie Orzeszak, Annie Miszczuk, Barbarze Jarockiej, Panom Edwardowi Olejnik.i Jackowi Soboń.

Dzięki temu wsparciu uroczystość mogła się odbyć, była udana i przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Pozostaje tylko życzyć, byśmy za rok spotkali się w takim samym, o ile nie większym gronie.

Andrzej Zieliński

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *