Dzień Godności dla Wszystkich

W tym roku poraz kolejny w Gminie Chociwel obchodzono Dzień Godności.
To święto w naszej jednostce administracyjnej na stałe weszło w harmonogram imprez.
Za każdym razem gromadzi ludzi potrzebujących pomocy oraz tych, którzy taką pomoc niosą. Impreza odbyła się 24 maja w holu hali widowiskowo-sportowej, natomiast jej organizatorem tradycyjnie było Towarzystwo Walki z Kalectwem koło terenowe w Chociwlu, na czele z jego Prezesem – Andrzejem Zielińskim.

dzien-godności-2017

Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Stanisław Szymczak, Radni Gminy Chociwel – Stanisława Sójka, Andrzej Puławski i Paweł Sosna, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie Monika Rygiel wraz z pracownicą – Agnieszką Krętkowską, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu Irena Kapłun, Anna Mruk z Apteki „Kelina”, Wanda Błasiak z Polskiego Związku Niewidomych w Stargardzie z Zarządem,Teresa Dębińska i Jadwiga Wojnarowicz ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, natomiast ze Stowarzyszenia Diabetyków Irena Sprycha i Helena Włodarska. Chociwelski zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów reprezentował pastor Henryk Kufeld.

W pierwszej części uroczystości odbyła się część artystyczna, przygotowana przez nauczycieli ZPO Chociwel: Jadwigę Zielińską, Renatę Bińkowską i Barbarę Jaskot oraz członków Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Stargardzie. Goście mogli podziwiać widowiskowo zrealizowane przedstawienia oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu dzieci i nie tylko. Przybyli mogli się też posilić potrawami przygotowanymi przez członkinie chociwelskiego koła Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Organizatorzy Dnia Godności dziękują Gminie Chociwel i Powiatowi Stargardzkiemu za dofinansowanie imprezy, a także sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. To był godnie spędzony czas! Wszystkich uczestników już dziś zapraszamy za rok.

 

Andrzej Puławski

Andrzej Zieliński

 

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *