Jasełka Integracyjne 2015

Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły
„Patrzcie kochani, jak tu wesoło! Jak uroczyście, ile ludzi wkoło!
W kąt poszły książki, przeróżne kłopoty, wszyscy chcą Dziecię witać radośnie, z ochotą.”

W ten sposób rozpoczęły się 17 grudnia 2015 r. jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły z okazji spotkania rencistów i emerytów oraz osób samotnych. Organizatorami spotkania był Urząd Miejski w Chociwlu oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem.

Jasełka poprzedził barwny i radosny występ uczniów klas trzecich przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: pani Marzeny Dylik, pani Małgorzaty Klimczak i pani Jadwigi Zielińskiej. Uczniowie, aby umilić spotkanie wszystkim zaproszonym, zagrali i zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek.
W jasełkach natomiast wystąpili głównie uczniowie klasy szóstej b w towarzystwie młodszych kolegów. Główną organizatorką programu była pani Maria Zaklukiewicz. Wspierała ją pani Ewa Dadyńska. Oprawą muzyczną zajęła się pani Anna Jachura, której „Perełki” w nowych pelerynkach zaprezentowały znane i mniej znane kolędy. Widać było wzruszenie na twarzach przybyłych, gdy razem z dziećmi śpiewali lubiane przez wszystkich utwory. W zaciszu własnych domów śpiew jednej osoby nie brzmi tak pięknie i radośnie. Dobrze, że mamy szansę spotkać się w większym gronie w tak cudownym okresie. Jan Paweł II mówił: „Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny”.
Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum będą mieli okazję obejrzeć jasełka 22 grudnia 2015 r. i razem z małymi aktorami zaśpiewamy razem „Bóg się rodzi…” Przed nami wspaniałe święta, na które czekają cały rok wszystkie dzieci i nie tylko. Bądźmy dla siebie dobrzy, nie tylko teraz, gdy chcemy zasłużyć na prezent od św. Mikołaja. Pamiętajmy, że gdzieś często obok nas są osoby, które potrzebują naszej pomocy, wsparcia lub choćby dobrego słowa i uśmiechu.
I w ramach życzeń dla wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły przytoczę ostatnie słowa z przedstawienia o tym najpiękniejszym z wieczorów:

„To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może.
To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera,
Widząc jak silna i piękna jest miłość, gdy swe pięści rozwiera.
I właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy Bóg się rodzi w człowieku.
WESOŁYCH ŚWIĄT!”

Tekst i zdjęcia: Ewa Dadyńska

W czasie uroczystości zostały wręczone trzy rowery rehabilitacyjne członkom koła TWK w Chociwlu. Fundatorem była Fundacja Eco Textil od Was dla Was ze Skarżyska Kamiennej reprezentowana przez Panią Róże Klonowską, natomiast było to możliwe dzięki staraniom burmistrza Chociwla Pana Stanisława Szymczaka.
Prezes TWK Andrzej Zieliński

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *