JAK POMAGAĆ

WOLONTARIAT

Dołącz do zespołu – Zostań wolontariuszem – REKRUTACJA TRWA!

Ofiaruj swój czas, np. pomagając w biurze Stowarzyszenia lub przy organizacji imprez kulturalnych, przeprowadzaniu aukcji charytatywnych, organizowaniu zbiórek publicznych. Zdobędziesz też doświadczenie w pracy przy projektach marketingowych i poznasz sympatycznych, otwartych ludzi. Sam określisz, czym chcesz się zajmować – wszystko zależy od tego, w czym czujesz się najlepiej.

Możliwości jest wiele: możesz być redaktorem bloga, tworzyć z nami kolejne kampanie, zostać fotografem, fundraiserem albo opiekunem grup zajęciowych, pomagać nam tworzyć grafiki zajęć, organizować i brać udział w eventach…

Masz jeszcze inny pomysł? Nie czekaj, zacznij z nami działać!


CSR Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (przedsiębiorstw)

(z ang. Corporate Social Responsibility) – koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.

Odpowiedzialny biznes to sposób prowadzenia firmy, w którym organizacja bierze odpowiedzialność za wpływ jaki jej działalność ma na pracowników, klientów, społeczności oraz środowisko naturalne. Działania CSR sprzyjają zwiększeniu lojalności konsumentów i interesariuszy, poprawiają relację ze społecznością i władzami lokalnymi, podnoszą poziom kultury organizacyjnej firmy oraz kształtują pozytywny wizerunku firmy.

Z uwagi na posiadane zasoby i podejmowane przez nas inicjatywy istnieje możliwość nawiązania współpracy w ramach realizacji programu wolontariatu pracowniczego.

Darowizna umożliwi Twojej firmie, w prosty sposób, włączenie się w pomoc naszym podopiecznym.


PAY-ROLL (program składki pracowniczej)

Jest efektywną formą wspierania celów społecznych wybranych przez Twoją firmę i jej pracowników, a jednocześnie narzędziem integracji zespołu firmy.

Payroll to łatwa i bardzo skuteczna forma wspierania celów społecznych. Polega na dobrowolnej deklaracji pracowników przedsiębiorstwa do regularnego przekazywania niewielkiej kwoty bądź „końcówki wynagrodzenia” na rzecz wybranej organizacji pozarządowej.

Dzięki prostej procedurze Payroll jest narzędziem, które szybko można wprowadzić w każdej firmie.

Program Payroll jest sposobem integrowania pracowników, jednocześnie firma wzmacnia swój prestiż jako organizacja społecznie odpowiedzialna.

payroll-twk

Jesteś zainteresowany tą formą wsparcia? Przeczytaj więcej poniżej.

Pytasz współpracowników, czy chcieliby wesprzeć Nasze Stowarzyszenie końcówką swojej pensji.

Pracownicy wypełniają jednorazowo deklarację o przekazywaniu określonej kwoty z pensji na konto naszego Stowarzyszenia. Takie zlecenie nie obciąża budżetu darczyńcy (przekazywane są niewielkie kwoty co miesiąc).

Dział księgowości Twojej firmy uwzględnia decyzję pracowników przy sporządzaniu listy płac – odlicza zadeklarowaną sumę od poborów i przekazuje ją na Konto Bankowe Stowarzyszenia. Pracownik w każdym momencie może taką deklarację odwołać, zmienić wysokość darowizny.

W kolejnym roku kalendarzowym pracownicy otrzymują od działu księgowości zaświadczenie o sumie przekazanych w poprzednim roku darowizn, co uprawnia do odliczenia tych kwot od dochodu w zeznaniu podatkowych PIT.

Tego rodzaju forma wsparcia pozwala Stowarzyszeniu zaplanować działania. Dzięki stałemu dochodowi możemy lepiej organizować i realizować projekty.

Zapraszamy do wdrożenia programu Payroll w Twojej firmie.


1% PODATKU

Zachęcamy Państwa  do corocznego podzielenia się 1% swojego podatku. To nic nie kosztuje, wystarczy jedynie że wypełnisz PIT, a w odpowiednim miejscu wpiszesz nasz nr KRS 0000120774.

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku

Przekaż 1% – WYPEŁNIJ PIT online [link]


DARY RZECZOWE – wesprzyj nas i naszych podopiecznych 😉

Przekazując:

 • kawę, herbatę, słodycze
 • sprzęt komputerowy
 • środki czystości
 • wózki inwalidzkie dla podopiecznych oraz inny sprzęt ortopedyczny
 • a także odzież (bluzy, spodnie, kurtki, czapki, rękawiczki)
 • projektor multimedialny na szkolenia i warsztaty
 • meble
 • wyposażenie biurowe i wszelkiego rodzaju materiały biurowe (np. papier ksero)
 • tonery do drukarki ricoh afficio mp c2050

Jeśli chcielibyście Państwo podarować Stowarzyszeniu jakiś wartościowy przedmiot to prosimy o kontakt tel. (91) 82 999 44, e-mail: biuro@twk.szczecin.pl


AUKCJE CHARYTATYWNE NA ALLEGRO

Wystaw dowolny przedmiot na sprzedaż w serwisie charytatywni.allegro.pl z przeznaczeniem na cele statutowe TWK.

allegroTWK
charytatywni-allegro
jak-allegro-twk

FINANSOWO – darowizny na cele pożytku publicznego

Każda pomoc jest ważna. Jedni pomagają słowem inni czynem. Jeśli masz możliwość wesprzeć nas finansowo przekaż dowolną kwotę na realizację celów statutowych. Dzięki Twojemu stałemu zaangażowaniu finansowemu wspólnie pomożesz potrzebującym.

Uwaga! Przekazane darowizny możesz odliczać od swojego dochodu.

Darowizny przekazane na rzecz TWK można odliczyć od dochodu.

 • Osoby prawne mogą odliczać darowizny do 10% uzyskanego dochodu (podstawa prawna od 01.01.2004 r. – Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych – art. 18 ust 1 pkt 1 i 7)
 • Osoby fizyczne mogą odliczać darowizny do 6% uzyskanego dochodu (podstawa prawna od 01.01.2004 t. – Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych – art. 26 ust. 1 pkt 9).

Osoby zainteresowane wsparciem finansowym prosimy o dokonanie wpłaty na konto bankowe naszej organizacji:

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem

Oddział Wojewódzki w Szczecinie

Ul. Wielkopolska 32/u1, 70-450, Szczecin, Zachodniopomorskie

CREDIT AGRICOLE nr 75 1940 1076 3089 4639 0000 0000

druk przelewu
DRUK DO WYPEŁNIENIA

KUPUJ NASZE PRODUKTY I USŁUGI

Dochód ze sprzedawanych produktów powstałych w ramach warsztatów aktywizujących Osoby Starsze lub Niepełnosprawne, jest przeznaczony na rozwój i koszty działań Naszego Stowarzyszenia.

 • Masaże
 • Obrazy [olej, akwarela]
 • Haft i Koronka
 • Kubki ręcznie malowane
 • Aparaty Słuchowe
 • Poduszki ortopedyczno-muzyczne

NAKRĘTKI

Akcja charytatywno – ekologiczna: „Nakrętki zbieramy- TWK pomagamy!”

Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste!

Każda, chętna osoba może wydrukować plakat, pod którym umieszczony zostanie kartonik przeznaczony do zbierania nakrętek. Zbieramy nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach do płukania itp.

nakretki-twk1

Taka inicjatywa ma wiele zalet: nic nie kosztuje, ratuje środowisko i co najważniejsze pomaga organizacji w realizowaniu działań statutowych! Wspólnymi siłami możemy zebrać KILOGRAMY nakrętek, ze sprzedaży których dochód zostanie przeznaczony na Wsparcie Naszych działań.

Każdego dnia wyrzucasz do kosza nakrętki, które mogą wiele zmienić. Nie czekaj zatem! Pomóż!


MÓW O NAS

Pomóż w propagowaniu informacji o naszej działalności wśród przyjaciół, znajomych, w miejscu pracy, na forach internetowych i serwisach społecznościowych.

fb_icon

www.facebook.com/twkszczecin


CZY DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA SIĘ OPŁACA?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Twojemu sumieniu. Jeśli pomaganie innym daje Ci poczucie satysfakcji to jak najbardziej warto to robić. Chciałbym jednocześnie zauważyć, że działalność charytatywna ma także pozytywny wymiar wizerunkowy, a w niektórych przypadkach i ekonomiczny. Mimo, że dalecy jesteśmy o działania na pokaz – nie wyobrażamy sobie pomagania przez czystą kalkulację i wyrachowanie.
Albo chcesz zrobić coś dobrego, albo nie – intencje są równie ważne.

Możliwości pomocy jest bardzo wiele –jest tyle, ile pomysłów i ludzi chcących jej udzielić.

Wierzymy, że z przyjemnością dołączą Państwo do grona osób których celem jest wielozadaniowe wsparcie Naszych Podopiecznych.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu naszych podopiecznych i ich rodziców. 

Zapisy oraz więcej informacji w biurze TWK.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “JAK POMAGAĆ

 • 30 października 2018 o 22:05
  Permalink

  Witam!
  Czy jeżeli mam uzbierane nakrętki to czy można (mam) je przywieść do państwa placówki? Oraz czy dostałabym jakieś potwierdzenie o ich oddaniu, ponieważ chcę pomagać, a za razem potrzebuję taką informację to szkoły. Czy byłaby taka możliwość?
  Pozdrawiam Kesja Buczula

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ułatwienia dostępu