JAK POMAGAĆ

CZY DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA SIĘ OPŁACA?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Twojemu sumieniu. Jeśli pomaganie innym daje Ci poczucie satysfakcji to jak najbardziej warto to robić. Chciałbym jednocześnie zauważyć, że działalność charytatywna ma także pozytywny wymiar wizerunkowy, a w niektórych przypadkach i ekonomiczny. Mimo, że dalecy jesteśmy o działania na pokaz – nie wyobrażamy sobie pomagania przez czystą kalkulację i wyrachowanie.
Albo chcesz zrobić coś dobrego, albo nie – intencje są równie ważne.

Możliwości pomocy jest bardzo wiele –jest tyle, ile pomysłów i ludzi chcących jej udzielić.

Wierzymy, że z przyjemnością dołączą Państwo do grona osób których celem jest wielozadaniowe wsparcie Naszych Podopiecznych.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu naszych podopiecznych i ich rodzin. 


WOLONTARIAT

Ofiaruj swój czas, np. pomagając w biurze Stowarzyszenia lub przy organizacji imprez kulturalnych, przeprowadzaniu aukcji charytatywnych, organizowaniu zbiórek publicznych. Zdobędziesz też doświadczenie w pracy przy projektach marketingowych i poznasz sympatycznych, otwartych ludzi. Sam określisz, czym chcesz się zajmować – wszystko zależy od tego, w czym czujesz się najlepiej.
Możliwości jest wiele: możesz być redaktorem bloga, tworzyć z nami kolejne kampanie, zostać fotografem, fundraiserem albo opiekunem grup zajęciowych, pomagać nam tworzyć grafiki zajęć, organizować i brać udział w eventach…

Masz jeszcze inny pomysł? Nie czekaj, zacznij z nami działać!
Dołącz do zespołu – Zostań wolontariuszem – REKRUTACJA TRWA!

>> WIĘCEJ O WOLONTARIACIE W TWK <<


1,5 % PODATKU

W 2024 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce latach poprzednich, lecz 1,5 %. Zasada ta ma zastosowanie już od rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.

Zachęcamy Państwa  do corocznego podzielenia się 1,5 % swojego podatku. To nic nie kosztuje, wystarczy jedynie że wypełnisz PIT, a w odpowiednim miejscu wpiszesz nasz nr KRS 0000120774.

Wykaz OPP aktualny za 2023 rok /na 2024

Podatnik samodzielnie  wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.


FANI MANI

Dołącz do osób, które bezpłatnie wspierają Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Szczecinie przy okazji zakupów online.Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed każdymi zakupami wyświetlimy Ci podpowiedź, jeśli wybrany sklep bierze udział w akcji. Po wejściu na stronę sklepu internetowego zobaczysz komunikat, przez który aktywujesz darowiznę. Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle, co zwykle.

KUPUJ JAK ZWYKLE I WSPIERAJ NIEZWYKLE

https://fanimani.pl/twk-szczecin/

https://fanimani.pl/twk-szczecin/


CSR Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (przedsiębiorstw)

(z ang. Corporate Social Responsibility) – koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.

Odpowiedzialny biznes to sposób prowadzenia firmy, w którym organizacja bierze odpowiedzialność za wpływ jaki jej działalność ma na pracowników, klientów, społeczności oraz środowisko naturalne. Działania CSR sprzyjają zwiększeniu lojalności konsumentów i interesariuszy, poprawiają relację ze społecznością i władzami lokalnymi, podnoszą poziom kultury organizacyjnej firmy oraz kształtują pozytywny wizerunku firmy.

Z uwagi na posiadane zasoby i podejmowane przez nas inicjatywy istnieje możliwość nawiązania współpracy w ramach realizacji programu wolontariatu pracowniczego.


PAY-ROLL
(program składki pracowniczej)

Darowizna umożliwi Twojej firmie, w prosty sposób, włączenie się w pomoc naszym podopiecznym.

payroll-twk

Jest efektywną formą wspierania celów społecznych wybranych przez Twoją firmę i jej pracowników, a jednocześnie narzędziem integracji zespołu firmy.

Payroll to łatwa i bardzo skuteczna forma wspierania celów społecznych. Polega na dobrowolnej deklaracji pracowników przedsiębiorstwa do regularnego przekazywania niewielkiej kwoty bądź „końcówki wynagrodzenia” na rzecz wybranej organizacji pozarządowej.

Dzięki prostej procedurze Payroll jest narzędziem, które szybko można wprowadzić w każdej firmie.

Program Payroll jest sposobem integrowania pracowników, jednocześnie firma wzmacnia swój prestiż jako organizacja społecznie odpowiedzialna.

Jesteś zainteresowany tą formą wsparcia? Przeczytaj więcej poniżej.

Pytasz współpracowników, czy chcieliby wesprzeć Nasze Stowarzyszenie końcówką swojej pensji.

Pracownicy wypełniają jednorazowo deklarację o przekazywaniu określonej kwoty z pensji na konto naszego Stowarzyszenia. Takie zlecenie nie obciąża budżetu darczyńcy (przekazywane są niewielkie kwoty co miesiąc).

Dział księgowości Twojej firmy uwzględnia decyzję pracowników przy sporządzaniu listy płac – odlicza zadeklarowaną sumę od poborów i przekazuje ją na Konto Bankowe Stowarzyszenia. Pracownik w każdym momencie może taką deklarację odwołać, zmienić wysokość darowizny.

W kolejnym roku kalendarzowym pracownicy otrzymują od działu księgowości zaświadczenie o sumie przekazanych w poprzednim roku darowizn, co uprawnia do odliczenia tych kwot od dochodu w zeznaniu podatkowych PIT.

Tego rodzaju forma wsparcia pozwala Stowarzyszeniu zaplanować działania. Dzięki stałemu dochodowi możemy lepiej organizować i realizować projekty.

Zapraszamy do wdrożenia programu Payroll w Twojej firmie.


DARY RZECZOWE
przekaż, podaruj, wesprzyj nas i naszych podopiecznych 😉

Możesz wesprzeć Nasze działania przekazując np.:

 • kawę, herbatę, słodycze
 • środki czystości
 • wózki inwalidzkie dla podopiecznych oraz inny sprzęt ortopedyczny lub rehabilitacyjny
 • a także odzież (bluzy, spodnie, kurtki, czapki, rękawiczki)
 • projektor multimedialny na szkolenia i warsztaty, sprzęt komputerowy
 • meble, wyposażenie biurowe
 • wszelkiego rodzaju materiały eksploatacyjne (np. papier ksero)
 • tonery do drukarki ricoh afficio mp c2050

AKTUALNIE POTRZEBUJEMY WITRYNĘ DO PREZENTACJI PRAC NASZYCH PODOPIECZNYCH

Jeśli chcecie Państwo podarować Naszemu Stowarzyszeniu jakiś przedmiot to prosimy o kontakt tel. (91) 82 999 44, e-mail: biuro@twk.szczecin.pl


KUPUJ NASZE PRODUKTY I USŁUGI

Kubki ręcznie malowane
Obrazy [olej, akwarela]
Haft i Koronka
Masaże
Aparaty Słuchowe
Poduszki ortopedyczno-muzyczne

Dochód ze sprzedawanych produktów powstałych w ramach warsztatów aktywizujących Osoby Starsze lub Osoby z niepełnosprawnościami, jest przeznaczony na rozwój i koszty działań Naszego Stowarzyszenia.AUKCJE CHARYTATYWNE NA ALLEGRO

Wystaw dowolny przedmiot na sprzedaż w serwisie charytatywni.allegro.pl z przeznaczeniem na cele statutowe TWK.

allegroTWK
charytatywni-allegro
jak-allegro-twk

https://allegro.pl/charytatywni/polskie-towarzystwo-walki-z-kalectwem-oddzial-wojewodzki-w-szczecinie


FINANSOWO
darowizny na cele STATUTOWE pożytku publicznego

Każda pomoc jest ważna. Jedni pomagają słowem inni czynem. Jeśli masz możliwość wesprzeć nas finansowo przekaż dowolną kwotę na realizację celów statutowych. Dzięki Twojemu stałemu zaangażowaniu finansowemu wspólnie pomożemy potrzebującym.

Uwaga! Przekazane darowizny możesz odliczać od swojego dochodu.

Darowizny przekazane na rzecz TWK można odliczyć od dochodu.

Osoby prawne mogą odliczać darowizny do 10% uzyskanego dochodu (podstawa prawna od 01.01.2004 r. – Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych – art. 18 ust 1 pkt 1 i 7)

Osoby fizyczne mogą odliczać darowizny do 6% uzyskanego dochodu (podstawa prawna od 01.01.2004 t. – Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych – art. 26 ust. 1 pkt 9).

Osoby zainteresowane wsparciem finansowym prosimy o dokonanie wpłaty na konto bankowe naszej organizacji:

druk przelewu

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem

Oddział Wojewódzki w Szczecinie

Ul. Wielkopolska 32/u1, 70-450, Szczecin, Zachodniopomorskie

CREDIT AGRICOLE
nr 75 1940 1076 3089 4639 0000 0000


ZBIERAJ I POMAGAJ
Akcja charytatywno – ekologiczna
„Nakrętki zbieramy- TWK pomagamy!”

nakretki-twk1

Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste!

Każda, chętna osoba może wydrukować plakat, pod którym umieszczony zostanie kartonik przeznaczony do zbierania nakrętek. Zbieramy nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach do płukania itp.
Taka inicjatywa ma wiele zalet: nic nie kosztuje, ratuje środowisko i co najważniejsze pomaga organizacji w realizowaniu działań statutowych! Wspólnymi siłami możemy zebrać KILOGRAMY nakrętek, ze sprzedaży których dochód zostanie przeznaczony na Wsparcie Naszych działań.

Każdego dnia wyrzucasz do kosza nakrętki, które mogą wiele zmienić.
Nie czekaj zatem! Pomóż!


MÓW O NAS

Pomóż w propagowaniu informacji o naszej działalności wśród przyjaciół, znajomych, w miejscu pracy, na forach internetowych i serwisach społecznościowych.

fb_icon

www.facebook.com/twkszczecinZapisy oraz więcej informacji w biurze TWK.

1 Comment on “JAK POMAGAĆ

 1. Witam!
  Czy jeżeli mam uzbierane nakrętki to czy można (mam) je przywieść do państwa placówki? Oraz czy dostałabym jakieś potwierdzenie o ich oddaniu, ponieważ chcę pomagać, a za razem potrzebuję taką informację to szkoły. Czy byłaby taka możliwość?
  Pozdrawiam Kesja Buczula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*