RĘKODZIEŁO
RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu osób dysponujących wolnym czasem i chcących go efektywnie oraz satysfakcjonująco zagospodarować – Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Szczecinie
zaprasza
na warsztaty twórcze z zakresu koronczarstwa, haftowania i szeroko pojętych zajęć plastycznych (malarstwo akwarelowe i olejne, grafika, pamiątki i in.).
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych w każdej dziedzinie fachowców – instruktorów, w pomieszczeniach przystosowanych do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych (również na wózkach inwalidzkich) – w lokalu przy ul. Wielkopolskiej 32 (róg al. Papieża Jana II).
Zapraszamy chętnych na spotkania
w każdy poniedziałek:
10:00 – 13:00
Bliższe informacje można uzyskać telefonicznie lub osobiście pod ww. adresem w Klubie Twórców Niepełnosprawnych „Arka” lub w sekretariacie TWK – w godzinach 900 – 1500 we wszystkie tzw. dni robocze.
Zapraszamy też do odwiedzenia Galerii Twórców Niepełnosprawnych w naszym lokalu, prezentującej rękodzieło artystyczne.
Rzemiosło artystyczne, sztuka użytkowa, sztuka zdobnicza, dziedzina sztuk plastycznych obejmująca wytwarzanie przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych o charakterze artystycznym.
Rzemiosło artystyczne, znane od starożytności, stanowiło domenę pracy niewolniczej. W średniowieczu oraz w XVI i XVII w. skupiało się w cechach. Od XVIII w. częściowo przejęte przez manufaktury. Upadło wraz z rozwojem produkcji przemysłowej w XIX w. Już w 2. połowie tegoż stulecia podjęto próby odrodzenia sztuki użytkowej (wtedy też powstało określenie: rzemiosło artystyczne).
Do głównych gałęzi rzemiosła artystycznego należą: złotnictwo, jubilerstwo, kowalstwo artystyczne, konwisarstwo, ludwisarstwo, meblarstwo, introligatorstwo, pasamonictwo, hafciarstwo, koronkarstwo, tkactwo, ceramika, szkło artystyczne.
ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE ODBYWAJĄ SIĘ W RAMACH DZIAŁALNOŚCI KLUBU ARKA
Wyroby artystyczne
Naszych KORONCZAREK i HAFCIAREK
można nabyć również na zamówienie.
RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE
W ŻYCIU OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM
SPOŁECZNYM – I NIE TYLKO
Dodaj komentarz