WYPOŻYCZALNIA

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU
ORTOPEDYCZNEGO I REHABILITACYJNEGO
prowadzona przez TWK

W OFERCIE:

WÓZEK INWALIDZKI SPECJALNY

80 zł/miesiąc

to lekki, modułowy wózek o wadze 18,16 kg. Posiada wypinane tylne koła na szybkozłącze, ściągane podnóżki i wyciągane podłokietniki, odchylane za oparcie. Tapicerka nylonowa. Konstrukcja została zaprojektowana tak aby gwarantowała maksymalną wytrzymałość.

Wózek posiada koła tylne wypinane na szybkozłączki.
Przeznaczony dla osób dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz przy rozległych porażeniach i niedowładach kończyn dolnych i tułowia.

Wymiary wózka

– szerokość siedzenia 39-48 cm
– szerokość wózka 60-69 cm
– wysokość wózka 94 cm
– długość wózka 106 cm
– maksymalna waga użytkownika 100 kg
– ciężar wózka 18,16 kg


WÓZEK INWALIDZKI ZWYKŁY

60 zł/miesiąc

Wózek inwalidzki standardowy wykonany ze stali precyzyjnej.

Przeznaczony dla osób z dysfunkcją narządów ruchu.

Dane wózka:

– waga 18-20 kg
– udźwig 120 kg
– szerokości siedziska 39 / 42 / 44 / 46 / 48 / 50
– głębokość siedziska 41 cm
– wysokość oparcia 41 cm
– wysokość siedziska od podłoża 51 cm
– podnóżki ściągane i odchylane na zewnątrz i do wewnątrz.


BALKONIK Z SIEDZISKIEM

40 zł/miesiąc

Balkonik z siedziskiem. Przeznaczony jest dla osób z dysfunkcją narządów ruchu i osób starszych.

Cechy balkonika:
– podpórka dwukołowa łatwa do składania,
– stabilna konstrukcja,
– wygodne uchwyty,
– dwa pełne kółka,
– wysokość regulowana: 83-94cm,
– szerokość: 59,6cm,
– długość: 63cm,
– wysokość siedziska: 50cm,
– maksymalna waga użytkownika: 100kg.


ŁÓŻKO REHABILITACYJNE Z PILOTEM

80 zł na miesiąc [wypożyczenie]

Łóżko sterowane z pilota. Przeznaczone jest dla osób z dysfunkcją narządów ruchu i osób starszych. Pomocne w opiece nad osobami leżącymi.

Łóżko sprawne. pogubione gumki od przycisków.

Uwaga! Cena zakupu nowego łóżka elektrycznego tej klasy to kwota około: 5000 zł

PARAPODIUM – PIONIZATOR

50 zł na miesiąc [wypożyczenie]

Głównym przeznaczeniem urządzenia jest pionizacja pacjenta, stabilizacja kończyn dolnych i tułowia osób o wzroście 150 do 180 cm oraz uwolnienie kończyn górnych od funkcji podpórczej, porażenia oraz niedowłady kończyn – w uszkodzeniach urazowych, wadach wrodzonych, schorzeniach nabytych rdzenia kręgowego od poziomu C4 dystalnie, zaburzenia funkcji motorycznych – porażenia, niedowłady, postępujące dystrofie mięśniowe.

Uwaga! Cena zakupu nowego Parapodium tej klasy to kwota około: 2500 zł


LASER NA SZUMY USZNE

60 zł na miesiąc [wypożyczenie]

laser na szumy wraz z pudełkiem

Laser TinniTool na szumy uszne to produkt Szwajcarski wysokiej klasy. Laser emituje podczerwone światło docierając głęboko do podskórnych warstw przez co bezpośrednio oddziałuje w sposób leczniczy oraz biostymulujący na krwioobieg, metabolizm, jednocześnie regenerując komórki słuchowe poprawiając ich ukrwienie. Stosuje się go 20 min dziennie przez okres minimum 10 tygodni.

Laser do uszu Tinnitool wygodnie dopasowuje się do ucha i wysyła terapeutyczne światło laserowe za pośrednictwem światłowodu do uszu bezpośrednio do wewnętrznych obszarów ucha. Zabieg trwa 15-20 minut dziennie, podczas którego można wykonywać inne czynności, np. oglądać telewizję. Możesz go stosować jako regularne leczenie lub interwencyjnie gdy pojawią się objawy.

Uwaga! Cena zakupu nowego Lasera TinniTool to kwota około: 3000 zł


PODUSZKA ORTOPEDYCZNO-MUZYCZNA
na szumy uszne

200 zł sprzedaż

Poduszka ortopedyczno – muzyczna ułatwia życie i funkcjonowanie dla osób z szumami usznymi. Ułatwia zasypianie oraz umożliwia relaks w ciągu dnia w momencie złego samopoczucia. W poduszkę ortopedyczno – muzyczną wbudowany jest głośnik przekazujący dźwięki muzyki uspokajająco – relaksującej odtwarzanej w płytki CD w odtwarzaczu. Dźwięki z głośnika zagłuszają szumy uszne.

WIĘCEJ NA TEMAT SZUMÓW USZNYCH

PĘTLA INDUKTOFONICZNA


odsłuch tv z pętlą induktofoniczną

Pętla indukcyjna składa się z nadajnika oraz odbiornika. Działanie pętli polega na odbiorze dźwięków z TV, RTV lub osoby prowadzącej rozmowę lub szkolenie za pośrednictwem bluotooth (bezprzewodowo) przez nadajnik a następnie przekazywaniu wzmocnionych dźwięków do aparatu słuchowego. Ww. zestaw współpracuje z każdym aparatem słuchowym , który ma wbudowaną cewkę. Słyszana mowa jest bardzo wyraźna i zrozumiała w odległości do 5 m od źródła dźwięku. Świetnie nadaje się do nauki języków obcych, na wykłady i słuchania TV dla osób niedosłyszących. Urządzenie posiada ładowarkę taka samą, jak w telefonie komórkowym. Urządzenie jest dofinansowywane w wysokości 80 % wartości urządzenia z MOPR-u w ramach programu „Likwidacja barier komunikacyjnych dla osób niedosłyszących”.