RĘKODZIEŁO

RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu osób dysponujących wolnym czasem i chcących go efektywnie oraz satysfakcjonująco zagospodarować – Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Szczecinie

zaprasza

na warsztaty twórcze z zakresu koronczarstwa, haftowania i szeroko pojętych zajęć plastycznych (malarstwo akwarelowe i olejne, grafika, pamiątki i in.).

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych w każdej dziedzinie fachowców – instruktorów, w pomieszczeniach przystosowanych do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych (również na wózkach inwalidzkich) – w lokalu przy ul. Wielkopolskiej 32 (róg al. Papieża Jana II).


Zapraszamy chętnych na spotkania

w każdy poniedziałek:

10:00 – 13:00

 GALERIAtworcow


Bliższe informacje można uzyskać telefonicznie lub osobiście pod ww. adresem w Klubie Twórców Niepełnosprawnych „Arka” lub w sekretariacie TWK – w godzinach 900 – 1500 we wszystkie tzw. dni robocze.

Zapraszamy też do odwiedzenia Galerii Twórców Niepełnosprawnych w naszym lokalu, prezentującej rękodzieło artystyczne.

Rzemiosło artystyczne, sztuka użytkowa, sztuka zdobnicza, dziedzina sztuk plastycznych obejmująca wytwarzanie przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych o charakterze artystycznym.

Rzemiosło artystyczne, znane od starożytności, stanowiło domenę pracy niewolniczej. W średniowieczu oraz w XVI i XVII w. skupiało się w cechach. Od XVIII w. częściowo przejęte przez manufaktury. Upadło wraz z rozwojem produkcji przemysłowej w XIX w. Już w 2. połowie tegoż stulecia podjęto próby odrodzenia sztuki użytkowej (wtedy też powstało określenie: rzemiosło artystyczne).

Do głównych gałęzi rzemiosła artystycznego należą: złotnictwo, jubilerstwo, kowalstwo artystyczne, konwisarstwo, ludwisarstwo, meblarstwo, introligatorstwo, pasamonictwo, hafciarstwo, koronkarstwo, tkactwo, ceramika, szkło artystyczne.

ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE ODBYWAJĄ SIĘ W RAMACH DZIAŁALNOŚCI KLUBU ARKA

Wyroby artystyczne

Naszych KORONCZAREK i HAFCIAREK

można nabyć również na zamówienie.

 

RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

W ŻYCIU OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM

SPOŁECZNYM – I NIE TYLKO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*