Szczecin – Bremerhaven mecz Szachowy

Szczecin – Bremerhaven

gryumysłowe

 

Od 22 do 26 kwietnia gościć będą w Szczecinie szachiści z niemieckiego klubu w Bremerhaven – Schachfreunde Leherhaide, którzy od 1978 roku utrzymują przyjacielskie stosunki ze Szczecinem.  Kontakty te nawiązane zostały już w 1978 roku i trwają do dziś.

Co roku wiosną ekipa szachistów z Bremerhaven gości w Szczecinie i często także w Świnoujściu. Szczecińska ekipa wyjeżdża na blisko tygodniową wizytę zawsze we wrześniu, a w jej trakcie odbędzie się oficjalny mecz oraz kilka turniejów.

W planach najbliższej wizyty jest zwiedzanie Szczecina, ale także w czwartek poligonu wojskowego w Bornem Sulinowie i przejażdżka wojskowym transporterem opancerzonym.

Natomiast w piątek o godz.10 będzie główny punkt sportowego programu, czyli oficjalny mecz szachowy: Szczecin – Bremerhaven. Ekipa niemiecka wystąpi pod wodzą Uve Schattauera i Hartwiga Guzka, a w polskiej ekipie wystąpi m. in. mistrz FIDE Robert Kula i gościnnie słowacki mistrz międzynarodowy i wicemistrz świata w grze korespondencyjnej – Jozef Franzen. Mecz odbędzie się w Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem, przy ul. Wielkopolskiej 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*