Wyniki Meczu Szachowego Szczecin-Bremerchaven

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY

  1. TADEUSZA GNIOTA

24 kwietnia 2015 r. w Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem, przy ul. Wielkopolskiej 32 odbył się mecz szachowy: Szczecin – Bremerhaven. W meczu wzięło udział dwunastu zawodników, sześciu w drużynie Niemiec i sześciu w drużynie z Polski.

W meczu  brały udział dwie osoby niepełnosprawne jedna w drużynie z Bremenhaven i jedna w dżynie ze Szczecina.

 

wyniki meczu      SFR. Leherheide- Szczecin

 

Richter-Kula                       0:1

Schattauer-Franzen           0:1

Guzek-Maliszewski            0:1

Block-Karolak                    1:0

Henke-Maryczkanicz         0:1

Fuchs-Niciejewski              0:1

 

Od 22 do 26 kwietnia gościli w Szczecinie szachiści z niemieckiego klubu w Bremerhaven – Schachfreunde Leherhaide, którzy od 1978 roku utrzymują przyjacielskie stosunki ze Szczecinem.  Kontakty te nawiązane zostały już w 1978 roku i trwają do dziś.

Co roku wiosną ekipa szachistów z Bremerhaven gości w Szczecinie i często także w Świnoujściu. Szczecińska ekipa wyjeżdża na blisko tygodniową wizytę zawsze we wrześniu, a w jej trakcie odbywa się oficjalny mecz oraz kilka turniejów.

Przy okazji ostatniej wizyty ekipa z Niemiec zwiedzała Szczecin, poligon wojskowy w Bornem Sulinowie.

W piątek o godz.10 odbył się  główny punkt sportowego programu, czyli oficjalny mecz szachowy: Szczecin–Bremerhaven. Ekipa niemiecka wystąpiła pod wodzą Uve Schattauera i Hartwiga Guzka, a w polskiej ekipie wystąpił m.in. mistrz FIDE Robert Kula i gościnnie słowacki mistrz międzynarodowy i wicemistrz świata w grze korespondencyjnej – Jozef Franzen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*